HobbyMaster - North American P-51D Mustang, USAAF, 335 FS/4 FG "Captain Ted Lines", Thunder Bird, 1/48

Kód: HA7750
Předobjednávka
Neohodnoceno
Značka: HobbyMaster
2 199 Kč
Předobjednávka
Možnosti doručení

Předpokládané datum dodání:  červenec / srpen 2024
Uvedená cena je orientační a může se drobně lišit v závislosti na kurzu koruny.

Tento model není skladem – jedná se o tzv. předobjednávku a doba doručení je vždy minimálně stejně dlouhá jako předpokládané datum dodání.

V případě předobjednávky je cena modelu zvýhodněná o 5 procent oproti běžné kupní ceně!


Díky předobjednávce Vám již neuteče žádný model. Nemusíte sledovat čas dodání produktu - díky předobjednávce vše ohlídáme za Vás.
Chci vědět více informací jak předobjednávky fungují

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kovový hotový model americké stíhačky North American P-51D Mustang

Kovový model letadla s plastovými doplňky v měřítku 1:48. Stojánek je přiložen k modelu.

Zařazení: USAAF, 335 FS/4 FG "Captain Ted Lines", Thunder Bird

Model má otevíratelnou kabinu. Pohyblivé klapky. Model je možné mít buď staticky na podvozku, nebo v letící verzi díky přiloženému stojánku, se zavřeným podvozkem.

Rozměry: délka 20,5 cm, rozpětí 23,6 cm

Model letounu je z letecké edice společnosti HobbyMaster. Jedná se o kvalitně vyrobený model s dalším příslušenstvím. Je možné mít model na podvozku nebo na stojánku.

North American P-51 Mustang
North American P-51 Mustang je legendární americký stíhací letoun, který sloužil během druhé světové války a později v korejské válce. Byl navržen americkým konstruktérem Jamesem H. Northem a jeho týmem v roce 1940. P-51 Mustang byl původně vyvinut pro britské královské letectvo, které požadovalo výkonný stíhací letoun s dlouhým doletem pro ochranu konvojů a bombardovacích svazů. Letoun byl poháněn výkonným americkým řadovým dvanáctiválcem Packard Merlin, který umožňoval letounu dosáhnout rychlosti až 700 km/h. P-51 se proslavil svou schopností provozovat dlouhé doprovodné lety nad oceánem a zabíjet nepřátelské letouny i ve velkých výškách. Byl také výborným letounem pro průzkum a podporu pozemních sil. Mustangy byly aktivně nasazeny během vylodění v Normandii a také během válečných operací v Tichomoří. V roce 1944 byly P-51 výrazně vylepšeny a dostaly označení P-51D. Tento model měl výkonnější motor a větší dolet, což umožnilo provozovat doprovodné lety nad celou Evropou. P-51 Mustang se stal legendou díky svým výkonným letovým vlastnostem, dlouhému doletu a schopnosti provádět útoky na jakýkoliv cíl, ať už na zemi nebo ve vzduchu. Po druhé světové válce byly P-51 využívány v mnoha zemích po celém světě a některé z nich byly použity během korejské války. Dnes jsou P-51 populární u nadšenců letecké historie a několik jich létá i jako soukromé letouny.

Doplňkové parametry

Kategorie: P-51 Mustang
Záruka: 2 roky
Měřítko: 1/48
Období: 2.světová válka (1938-1945)
Výrobní materiál: Kov s plastovými díly

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: