Obtížnosti slepovacích modelů

Výrobci modelů obvykle na svých modelech uvádějí obtížnost s označením 1 5 nebo Easy Click. Pojďme se blíže podívat, jak těžké je dle této specifikace dokončení modelu:

Easy Click - zacvakávací model: velmi jednoduchý zacvakávací model, který nepotřebuje lepidlo a po dokončení modelu obvykle ani barvy - díly jsou již z barveného plastu. Snadný způsob skládání modelů bez lepidla, který je vhodný pro děti od deseti let. Zábavná forma stavby modelů pro začínající modeláře.
Všechny zacvakávací modely najdete zde.

Úroveň dovedností 1
: Jednoduchý model, který k dokončení vyžaduje lepidlo a barvy. Obvykle má méně než 50 kusů. Vhodná obtížnost pro začínající modeláře. Základní myšlenkou těchto modelů je naučit se, jak spolu jednotlivé díly souvisejí.
Všechny modely obtížnosti 1 najdete zde.

Úroveň dovedností 2: Jednodušší model, který k dokončení vyžaduje lepidlo a barvy. Obvykle má méně než 100 kusů. Modely, které vyžadují o něco více dovedností a předchozí zkušenosti s používáním ručních nástrojů - nožů, kleštiček a dalšího nářadí pro modeláře. Vhodné pro mírně pokročilé modeláře.
Všechny modely obtížnosti 2 najdete zde.

Úroveň dovedností 3: Model má menší a drobnější části. Vyžaduje lepidlo a barvy. Obvykle má více než 100 kusů. Vhodná obtížnost pro pokročilé modeláře, kteří již zvládají stavbu jednodušších modelů.
Všechny modely obtížnosti 3 najdete zde.

Úroveň dovedností 4: Pokročilý model s mimořádně jemnými detaily. Vyžaduje lepidlo a barvy. Určitě obsahuje více než 100 kusů. Vhodné pro zkušené modeláře s velkou praxí ve skládání modelů.
Všechny modely obtížnosti 4 najdete zde.

Úroveň dovedností 5: Pro zkušené modeláře. Vyžaduje lepidlo a barvu Model má velmi drobné součásti, může obsahovat stovky kusů a často má pohyblivé části, jako je odpružení na automobilech a motocyklech, rotující vrtule na letonech nebo pohyblivé věže na tancích. Vhodné pro zkušené modeláře s velkou praxí ve skládání modelů.
Všechny modely obtížnosti 5 najdete zde.