Easy Model - Mikojan-Gurevič MiG-15 bis SB (CS-103), československé letectvo, 30. stíhací bombardovací letecký pluk, 1/72

Kód: EAY37132
České letectvo
9 hodnocení
Značka: Easy Model
549 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
22.5.2024
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hotový plastový model sovětského stíhacího letounu Mikojan-Gurevič MiG-15 bis SB (CS-103)

Plastikový hotový model v měřítku 1:72

Zařazení: československé letectvo, 30. stíhací bombardovací letecký pluk

Rozměry: délka 14 cm, rozpětí 14 cm

O Easy Model:
Modely společnosti Easy Model jsou plastikového provedení a vynikají příjemnou cenou při kvalitním zpracování. Realistické zpracování kamufláže. Kromě samotného letadla obsahuje balení i stojánek – je možné sestavit „letící“ nebo statickou variantu.

Mikojan-Gurevič MiG-15
Mikojan-Gurevič MiG-15 (kód NATO "Fagot") byl sovětský stíhací letoun, který vstoupil do služby v roce 1949. Byl to jeden z prvních nadzvukových stíhacích letounů, které byly vyvinuty po druhé světové válce. MiG-15 byl vybaven jedním kanónem a různými typy raket. Letoun byl velmi rychlý a obratný, ale neměl schopnost dosáhnout nadzvukových rychlostí vodorovným letem. Byl používán v různých rolích, včetně obrany vzdušného prostoru, průzkumu a podpory pozemních jednotek. Letoun byl vyráběn nejen v SSSR, ale také v licenci v dalších zemích, jako jsou například Čína a Polsko. Byl používán v mnoha zemích po celém světě a byl zapojen do mnoha konfliktů, jako je například válka v Koreji. MiG-15 se stal známým díky svému výkonu během Korejské války a stal se jedním z nejúspěšnějších stíhacích letounů té doby. Nicméně, postupem času byl nahrazován modernějšími stíhacími letouny, jako je například MiG-17.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: MiG-15
Záruka: 24 měsíců
Měřítko: 1/72
Období: Moderní produkce (1945 - současnost)
Výrobní materiál: Plast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: