HobbyMaster - Supermarine Spitfire Mk.V, RAF, 312. československá stíhací peruť, Wg. Cdr. František Peřina, Anglie, jaro 1942, 1/48

Kód: HA7858
Předobjednávka
Neohodnoceno
Značka: HobbyMaster
2 499 Kč
Předobjednávka
Možnosti doručení

Předpokládané datum dodání:  červenec / srpen 2024
Uvedená cena je orientační a může se drobně lišit v závislosti na kurzu koruny.

Tento model není skladem – jedná se o tzv. předobjednávku a doba doručení je vždy minimálně stejně dlouhá jako předpokládané datum dodání.

V případě předobjednávky je cena modelu zvýhodněná o 5 procent oproti běžné kupní ceně!


Díky předobjednávce Vám již neuteče žádný model. Nemusíte sledovat čas dodání produktu - díky předobjednávce vše ohlídáme za Vás.
Chci vědět více informací jak předobjednávky fungují

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kovový hotový model anglické stíhačky Supermarine Spitfire Mk.V

Kovový model letadla s plastovými doplňky v měřítku 1:48.

Zařazení: RAF, 312. československá stíhací peruť, Wg. Cdr. František Peřina,  Anglie, jaro 1942

Součástí modelu bude i speciální tisk o rozměrech cca 45 x 30 cm, viz poslední foto a nášivka - 312 Sqn.

Rozměry: délka 20 cm, rozpětí 24 cm

Model letounu je z letecké edice společnosti HobbyMaster. Jedná se o kvalitně vyrobený model s dalším příslušenstvím. Je možné mít model na podvozku nebo na stojánku.

Supermarine Spitfire
Supermarine Spitfire bylo britské stíhací letadlo, které sloužilo především během druhé světové války. Poprvé vzlétlo v březnu 1936 a během války se stalo symbolem britského odhodlání v boji proti nacistickému Německu. Spitfire byl navržen R. J. Mitchellem ze společnosti Supermarine Aviation Works. Letoun měl elegantní a aerodynamický design a byl vybaven výkonným motorem Rolls-Royce Merlin, který umožňoval dosahovat vysokých rychlostí a obratnosti. Spitfire byl vybaven dvěma kanóny a čtyřmi kulomety, což mu umožňovalo účinně bojovat s nepřátelskými letouny. Během války byl Spitfire nasazen v mnoha bojových operacích, včetně bitvy o Británii, kde hrál klíčovou roli v obraně proti německým útokům. Spitfire byl také nasazen v Africe, na Blízkém východě a v Pacifiku. Celkem bylo vyrobeno více než 20 tisíc Spitfirů v různých verzích, které sloužily nejen v britském letectvu, ale také v letectvech spojeneckých zemí. Dnes je Spitfire stále oblíbeným letadlem mezi leteckými nadšenci a několik exemplářů se stále udrželo v letuschopném stavu a létají na leteckých přehlídkách po celém světě.

312. československá stíhací peruť byla založena v roce 1940 jako součást RAF, kdy se do ní přihlásilo mnoho československých letců, kteří uprchli ze své vlasti po nacistické okupaci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Supermarine Spitfire
Záruka: 24 měsíců
Měřítko: 1/48
Období: 2.světová válka (1938-1945)
Výrobní materiál: Kov s plastovými díly

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: