Easy Model - Kamov Ka-50 "Blackshark", ruské letectvo, 018, 1/72

2 hodnocení
 
 
Dostupnost Na objednávku u nás do 2 -3 dnů
599 Kč    
Kód produktu EAY37022
Značka Easy Model
Kategorie Kamov Ka-50
Záruka 24 měsíců
 

Hotový plastový model ruského vrtulníku Kamov Ka-50  „Blackshark“

Plastový hotový model v měřítku 1:72.

Zařazení: ruské letectvo, 018

Rozměry: délka 22,2 cm, šířka 21 cm ( rotor )

O Ka-50:
Vrtulník Kamov Ka-50 BlackShark  /kód NATO: Hokum/ je ruský bitevní vrtulník vyvinutý na začátku osmdesátých let. První let se uskutečnil na 27.7.1982. Měl konkurovat typu Mi-28. Ukázalo se že tento stroj v mnoha parametrech převyšuje a následně tak bylo rozhodnuto o výrobě obou typů.
Vrtulník měl poměrně dost revolučních novinek. Již na první pohled je vidět atypické umístění rotorů. Ka-50 totiž nemá ocasní vrtulni, ale využívá dvojici protiběžných hlavních rotorů. Toto řešení má výhodu v lepší stabilitě a menší zranitelnosti. Jako první vrtulník na světě také využívá katapultovací sedalo pilota - nejprve se odsřelí listy rotoru a kryt kabiny a následně je pilot společně se sedačkou katapultován. Narozdíl od většiny bitevních vrtulníků nemá Ka-50 dvoučlennou osádku, ale pilot zastává i pozici střelce

O Easy Model:
Modely společnosti Easy Model jsou plastikového provedení a vynikají příjemnou cenou při kvalitním zpracování. Realistické zpracování kamufláže. Jsou dodávány v krabičce, která u vrtulníků neobsahuje stojánek, pouze plastikovou cedulku s označením.

Podobné produkty

Měřítko 1/72
Období Moderní produkce (1945 - současnost)
Výrobní materiál Plast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: