Corgi - Maverick’s F/A-18 Super Hornet and P-51D Mustang, Top Gun Maverick

Kód: CS90683
Opět dostupné
6 hodnocení
Značka: Corgi
479 Kč
Skladem (4 ks)
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kovové hotové modely amerických stíhacích letounů z filmu Top Gun Maverick - F/A-18 Super Hornet and P-51D Mustang

Kovový model s plastovými doplňky bez udání měřítka.

Rozměry: 
P-51: délka 8 cm, rozpětí: 9 cm
F-18: délka 11 cm, rozpětí: 8 cm

Model letounu je z edice Corgi Showcase, která je vhodná pro začínající sběratele. Je možné mít model pouze na stojánku, model je pouze ve variantě se zataženým podvozkem.

F/A-18 Hornet je vojenské letadlo vyvinuté v roce 1983, které stále slouží v mnoha zemích. Letoun může nést různé zbraně, je poháněn dvěma motory General Electric a má pokročilou avioniku. Má rozměry 17,1 metru na délku, 12,3 metru na rozpětí křídel a 4,7 metru na výšku. Hornet může letět rychlostí až 1,8 Machu a dosáhnout maximální výšky 15 240 metrů. Verze F/A-18E/F Super Hornet má větší kapacitu a dosah. Používají ho USA, Austrálie, Kanada, Španělsko, Finsko, Malajsie nebo Švýcarsko.

North American P-51 Mustang
North American P-51 Mustang je legendární americký stíhací letoun, který sloužil během druhé světové války a později v korejské válce. Byl navržen americkým konstruktérem Jamesem H. Northem a jeho týmem v roce 1940. P-51 Mustang byl původně vyvinut pro britské královské letectvo, které požadovalo výkonný stíhací letoun s dlouhým doletem pro ochranu konvojů a bombardovacích svazů. Letoun byl poháněn výkonným americkým řadovým dvanáctiválcem Packard Merlin, který umožňoval letounu dosáhnout rychlosti až 700 km/h. P-51 se proslavil svou schopností provozovat dlouhé doprovodné lety nad oceánem a zabíjet nepřátelské letouny i ve velkých výškách. Byl také výborným letounem pro průzkum a podporu pozemních sil. Mustangy byly aktivně nasazeny během vylodění v Normandii a také během válečných operací v Tichomoří. V roce 1944 byly P-51 výrazně vylepšeny a dostaly označení P-51D. Tento model měl výkonnější motor a větší dolet, což umožnilo provozovat doprovodné lety nad celou Evropou. P-51 Mustang se stal legendou díky svým výkonným letovým vlastnostem, dlouhému doletu a schopnosti provádět útoky na jakýkoliv cíl, ať už na zemi nebo ve vzduchu. Po druhé světové válce byly P-51 využívány v mnoha zemích po celém světě a některé z nich byly použity během korejské války. Dnes jsou P-51 populární u nadšenců letecké historie a několik jich létá i jako soukromé letouny.

Doplňkové parametry

Kategorie: F/A 18 Hornet
Záruka: 24 měsíců
Období: Moderní produkce (1945 - současnost)
Výrobní materiál: Kov s plastovými díly

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: